Περιγραφή
Ανακαλύψτε το ASUS Zenbook A14, έναν συνδυασμό κομψότητας και υψηλής απόδοσης. Σχεδιασμένο με το ανθεκτικό υλικό Ceraluminum σε απόχρωση Iceland Gray, προσφέρει απαράμιλλη αισθητική και αντοχή στρατιωτικών προδιαγραφών (MIL-STD 810H). Η εντυπωσιακή 14.0'' OLED οθόνη ανάλυσης WUXGA προσφέρει ζωντανά χρώματα με 100% DCI-P3 gamut. Στο εσωτερικό του, ο πανίσχυρος επεξεργαστής Snapdragon X με ενσωματωμένο NPU (45 TOPS) εξασφαλίζει κορυφαία ταχύτητα και AI δυνατότητες. Με 16GB LPDDR5X μνήμη και 1TB SSD, είναι το ιδανικό εργαλείο για επαγγελματίες που αναζητούν φορητότητα, με βάρος μόλις 0.98kg. Διαθέτει πλήρη συνδεσιμότητα, συμπεριλαμβανομένων θυρών USB 4.0 και HDMI 2.1, ενώ το πληκτρολόγιο με Copilot key ενισχύει την παραγωγικότητά σας.
| Ταχύτητα Επεξεργαστή | 2.97GHz |
|---|---|
| Μοντέλο Κάρτας Γραφικών | Adreno GPU |
| Δίκτυο | Wi-Fi, Bluetooth |
| Διάρκεια Μπαταρίας WHrs | 70WHrs |
| Διαστάσεις mm | 310.7 x 213.9 x 13.4 |
| Βάρος Κιλά | 0.98 |
| Επιπρόσθετα | MIL-STD 810H, IR camera with Windows Hello, Copilot key |
| Διάσταση | 11''-14.5'' |
| Διάσταση Οθόνης | 14'' |
| Τύπος Κάρτας Γραφικών | Ενσωματωμένη |
| Bluetooth | Ναι |
| Τύπος Εγγύησης | On Site – Pick up and Return |
| Οπτικά Μέσα | Not Available |
| Μνήμη Κάρτας Γραφικών | Shared |
| Κατασκευαστής Επεξεργαστή | Qualcomm |
| Τύπος | Home |
| Τύπος GPU | Ενσωματωμένη |
| Κατασκευαστής Κάρτας Γραφικών | Qualcomm |
| Ανάλυση Οθόνης | 1920 x 1200 |
| Εγγύηση Μήνες | 24 |
| Web Camera | 1080p |
| Κατασκευαστής | ASUS |
| Εγκατεστημένη Μνήμη | 16GB |
| Λειτουργικό Σύστημα | Windows 11 Home |
| Card Reader | Όχι |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Αρ. Σκληρών Δίσκων | 1 |
| Μοντέλο Επεξεργαστή | X1-26-100 |
| WiFi | Wi-Fi 6E |
| Μέγιστη Μνήμη | 16GB |
| TOPS Επεξεργαστή | 45 |
| Colour Gamut | 100% DCI-P3 |
| USB 3.2 Type A | 1 |
| USB-C | 2 |
| HDMI | 1 |
| Τύπος Σκληρού Δίσκου | M.2 NVMe SSD |
| Πυρήνες Επεξεργαστή | 8 |
| Τύπος Μνήμης | LPDDR5x |
| Φωτεινότητα Nits | 400 |
| Χωρητικότητα Σκληρού Δίσκου | 1TB |
| Θύρα Ethernet | Όχι |
| Audio Headset | Ναι |
| Τύπος Panel | OLED |
| Φωτιζόμενα Πλήκτρα | Ναι |
| Φορτιστής | OXI |
| Έκδοση Λειτουργικού Συστήματος | Windows 11 Home |
| Οικογένεια Επεξεργαστή | Snapdragon X |



