Περιγραφή
Ανακαλύψτε την απόλυτη εμπειρία gaming με το ASUS ROG Zephyrus G16. Εξοπλισμένο με τον πανίσχυρο επεξεργαστή Intel Core Ultra 9 285H και την κάρτα γραφικών NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti, προσφέρει ασυναγώνιστες επιδόσεις. Η εντυπωσιακή OLED οθόνη 16 ιντσών με ανάλυση 2.5K και ρυθμό ανανέωσης 240Hz ζωντανεύει κάθε λεπτομέρεια με απόλυτη ακρίβεια χρωμάτων DCI-P3. Με κομψό σχεδιασμό σε χρώμα Eclipse Gray, 32GB μνήμης RAM και ταχύτατο δίσκο 2TB SSD, είναι το ιδανικό εργαλείο για απαιτητικούς gamers και δημιουργούς περιεχομένου. Η τεχνολογία Dolby Atmos και το σύστημα ψύξης ROG εξασφαλίζουν κορυφαία εμπειρία χρήσης σε κάθε συνθήκη.
| Ταχύτητα Επεξεργαστή | 2.9 GHz |
|---|---|
| Μοντέλο Κάρτας Γραφικών | GeForce RTX 5070TI |
| Δίκτυο | Wi-Fi, Bluetooth |
| Διάρκεια Μπαταρίας WHrs | 90WHrs |
| Διαστάσεις mm | 354 x 246 x 17.4 |
| Βάρος Κιλά | 1.95 |
| Επιπρόσθετα | OLED, 2x M.2 slots support NVMe, AI noise-canceling technology, Dolby Atmos, MUX Switch + NVIDIA Advanced Optimus, Backlit Chiclet Keyboard 1-Zone RGB |
| Extra_Features | MUX Switch, Dolby Atmos, AI noise-canceling, Copilot key |
| Τύπος Κάρτας Γραφικών | Ανεξάρτητη |
| Bluetooth | Ναι |
| Τύπος Εγγύησης | On Site – Pick up and Return |
| Οπτικά Μέσα | Not Available |
| Κατασκευαστής Κάρτας Γραφικών | NVIDIA |
| Διάσταση Οθόνης | 16'' |
| Εγγύηση Μήνες | 24 |
| Κατασκευαστής Επεξεργαστή | Intel |
| Διάσταση | 14.6''-16.5'' |
| Web Camera | IR and 1080p |
| Έκδοση Λειτουργικού Συστήματος | Windows 11 Pro GR |
| Τύπος | Gaming, Copilot+ PC |
| Ανάλυση Οθόνης | 2560 x 1600 240Hz |
| Οικογένεια Επεξεργαστή | Core Ultra 9 |
| Πυρήνες Επεξεργαστή | 16 |
| Μνήμη Κάρτας Γραφικών | 12GB |
| Κατασκευαστής | ASUS |
| Εγκατεστημένη Μνήμη | 32GB |
| Λειτουργικό Σύστημα | Windows 11 Pro |
| Card Reader | Ναι |
| Αρ. Σκληρών Δίσκων | 1 |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Μοντέλο Επεξεργαστή | 285H |
| Μέγιστη Μνήμη | 32GB |
| TOPS Επεξεργαστή | 13 |
| Colour Gamut | 100% DCI-P3 |
| USB 3.2 Type A | 2 |
| USB-C | 1 |
| Thunderbolt | 1 |
| HDMI | 1 |
| Φωτεινότητα Nits | 500 |
| Τύπος Σκληρού Δίσκου | M.2 NVMe SSD |
| WiFi | WiFi 7 |
| Τύπος Μνήμης | LPDDR5x |
| Χωρητικότητα Σκληρού Δίσκου | 2TB |
| Θύρα Ethernet | Όχι |
| Audio Headset | Ναι |
| Τύπος Panel | OLED |
| Φωτιζόμενα Πλήκτρα | Ναι |
| Γλώσσα Πληκτρολογίου | GR-EN |
| Φορτιστής | NAI |



